Kruh s Robi Mahelem o cestách po islámských zemích

16. 2. Evangelická fara v Rovečném
S politologem, geografem a cestovatelem Robi Mahelem se vydáme na cesty po islámských zemích: Nechejte se pozvat na cesty po čtyřech exotických muslimských zemích - do Maroka, Turecka, Íránu a Jemenu. Každá z uvedených zemí nabízí poněkud jinou přírodu, jiné památky, ale také odlišný kulturní rámec. Promítneme si tak velmi širokou škálu zajímavostí. Díky cestování ve čtyřech zemích budeme schopni provést srovnání nejen různých typů krajin, různého podnebí, různé architektury, ale i různého způsobu života, různých náboženských a lidových zvyků. V Maroku se podíváme, jak se putuje s karavanou velbloudů po poušti. Turecko nabízí několik přírodních zajímavostí, které nemají obdobu takřka nikde jinde na světě – skalní města Kapadokie, sněhobílé travertýnové terasy v Pamukale, obří kamenné sochy na vrcholku hory Nemrut Dag. Írán po věky lákal cestovatele k návštěvě pohádkových měst Yazd, Šíráz a Isfahán. Jemen vyrazí dech svými kamennými a hliněnými vesničkami ve strmých horách. Jako třešničku na dortu si ukážeme zblízka některé tradiční náboženské a lidové zvyky.
evangnet

Adventní a vánoční program farního sboru:

1.12. pečení perníků & Krabice od bot (14.00)
2.12. bohoslužba 1.adventu, s Dárkováním (9,30)
2.12. 1.adventní koncert De profundis (18,00)
9.12. bohoslužba 2.adventu (9,30)
9.12. 2.adventní koncert Dorota Barová (18,00)
16.12. bohoslužba 3.adventu (9,30)
16.12. 3.adventní koncert Nota Boskovice (18,00)
17.12. adventní setkání ve Svitávce (17.00)
21.12. 4.adventní koncert Kantiléna (18,00)
23.12. bohoslužba s vánočním divadlem (9,30)

Důležitá informace: Tuto neděli - 21.10.2018 - začínají bohoslužby v Boskovicích již v 8.30.

Po celý víkend máme v Boskovicích na návštěvě Školku - neboli seniorátní setkání stovky mladých. Při bohoslužbách bude kázat nová farářka pro mládež Iva Květonová, bude je doprovázet mládežnická akustická kapela a bude vysluhována sv. večeře Páně.