Vánoční dopis 2011

VÁNOČNÍ DOPIS 2011

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Boskovicích, Hybešova 9, 680 01 Boskovice. Tel. 516 452 197, www.boskovice.evangnet.cz

Když se narodil Ježíš v Judském Betlémě za dnů krále Heroda, hle, mudrci od východu se objevili v Jeruzalémě a ptali se: "Kde je ten právě narozený král Židů? Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit." Matoušovo evangelium 2,1-2

Píseň z Evangelického zpěvníku 297: Slyš jaká to libá píseň

Vánoční zamyšlení

Jeden mocný panovník přecházel poušť s velkou karavanou, která nesla jeho pohádkový poklad. V půli cesty jeden z velbloudů nesoucích zlato a drahé kamení vysílením upadl a už nevstal. Truhlice, kterou nesl na zádech, spadla na zem a vysypala se do písku. Král se nechtěl zastavovat, neměl ani jinou truhlici a všichni ostatní velbloudi byli tak naloženi, že už by stejně víc neunesli. Dovolil tedy všem dvořanům, ať si z vysypaného pokladu vezmou, co unesou. Ti se také hned vrhli do písku na zlato a drahokamy jako na kořist. Král však pokračoval dál. Po chvíli si všiml, že přece jen někdo za ním stále jde. Otočil se a uviděl jednoho ze svých dvořanů, který za ním běžel, celý zpocený a udýchaný."Tys tam nezůstal a nic sis nevzal?" zeptal se udiveně král.Mladík se mu důstojně poklonil a hrdě odpověděl: "Já jdu za svým králem."

Milí přátelé, sestry a bratři, přejeme Vám a vašim blízkým pokojný Advent a požehnané svátky narození Ježíše Krista. Krále, který se narodil v chudém Betlémském chlévě a touží se narodit v každém z nás. Chceme touto cestou vyjádřit vděčnost všem, kteří se neobávají následovat tohoto Krále svým životem i službou. Děkujeme za nedocenitelnou pomoc všem vám, varhaníkům a zpěvákům, členům staršovstva, učitelkám nedělní školy, těm, kteří se starají úklidem či výzdobou o krásu našeho kostela, těm, kdo se setkávají při bohoslužbách a pamatují při modlitbě na všechny rodiny a celou naši rodinu sborovou.

Děkujeme za veškeré dary, modlitby a oběti, díky nimž můžeme společně - děti, mládež, dospělí i staří, zdraví i nemocní - kráčet za naším Králem, Bohem, který se narodil jako malé dítě položené do prostých jeslí před 2000 lety. Jemu se přišli poklonit obyčejní pastýři i učení mudrci... a nyní i my.

Pane, s Josefem se radujeme, že vzdálený Bůh se stává blízký.S Marii prožíváme, že Ty se stáváš mým, Bohem mého srdce. A s dvořanem jdeme spolu za Tebou, naším Králem.   Amen

Vánoční desatero

1. Dejme své srdce Kristu. On bude na prvním místě našich předvánočních příprav.
  2. Připravme své nitro na vánoce. Nevěnujme dárkům tolik, abychom zapomněli na ten největší Dar.
  3. Nedovolme, aby „ježíšek“ nahradil Ježíše Krista a vzal vánocům jejich pravý smysl.
  4. Nebudeme kolem sebe šířit nervozitu a podráždění, netrpělivost a stres, ale budeme žít z pokoje, radosti a s vnitřním světlem.
  5. Dejme společně s dárkem i svůj zájem. To mnohokrát zvedne jeho hodnotu.
  6. Nehodnoťme přijaté dárky podle ceny. I ten nejlevnější může vyjadřovat lásku a ta je cennější než veškeré jmění.
  7. Mysleme na potřebné. Podělme se štědře s co nejvíce lidmi, kteří hladoví a trpí zimou.
  8. Nezapomeňme na církev a společenství. Bohoslužby ukazují na nejhlubší smysl svátků.
  9. Buďme jako dítě – důvěřivé, zvídavé a očekávající. Získáme tak schopnost spatřit a prožít Boží přítomnost.
  10. Nezapomeňme sdílet svoji radost, naději, pokoj a taky víru s lidmi, které máme kolem sebe.

Adventní a vánoční program:

Boskovice - kostel:

do tebe i do mě
Tam nestihli jsme vygruntovat
Alois Volkman

Sestry a bratři, přejeme vám, aby vás dostihla andělská zpráva: Nám, nám narodil se Bratr, Přítel, Zachránce, Osvoboditel od bídy a malosti. Proto všem zdravým i nemocným, spokojeným i nespokojeným přejeme naděje-plný Advent a radostné Vánoce.

Staršovstvo sboru

úterý 30. ledna v 18.00 hodin,
v malém sále evangelického kostela (Hybešova 8, Boskovice).

Ježíš Kristus osvoboditel

Byl Ježíš radikální?

Pojďte se spolu s námi podívat na zásadní problémy současnosti, na ekologické výzvy a sociální zápasy, a zejména na to, co k tomu může říct Ježíš jako učitel osvobození.