Sborová ohlášení na 6. května 2018

1. Dnes je 5. neděle velikonoční.

2. Program přes týden: v pondělí je zkouška pěveckého sboru a v úterý trubačů.

3. Ve středu se sejde staršovstvo sboru od 17 hodin.

4. Setkání dětí se však ve středu nekoná, ani biblická hodina ve čtvrtek. Děti i dospělé zveme k čtvrteční oslavě svátku Nanebevstoupení Páně, kdy proběhne bohoslužba pod širým nebem, s vysluhováním večeře Páně. Tentokrát se koná u kaple sv. Otýlie (v polích mezi Sudicemi a Boskovicemi). Společně vyjdeme v 16h po polní cestě vedoucí z ulice Dřevařské. Po bohoslužbě se pohostíme z toho, co kdo přinese. V případě deště se bohoslužba nekoná.

5. Dnes večer od 19h promítáme další představení filmového klubu. Uvedeme western Tři pohřby režiséra Tommy Lee Jonese [tomy lí džounse], filmový příběh o zločinu a pokání.

6. Na sbor přišlo smuteční oznámení: zemřel br. farář Jiří Polma, kazatel Jednoty bratrské, později senior našeho Ochranovského seniorátu. Parte je vyvěšeno v předsálí kostela.

7. Narozeniny v následujícím týdnu oslaví:

Černá Hora

Marta Pražanová

BOSKOVICE

Marie Bušinová

Otto Paroulek

Jan Havelka

Josef Janík

Jaroslava Krejčířová

Jan Vykoukal

SUDICE

Josef Paroulek

Jarmila Sýkorová

Vlasta Šmeralová

Vyřizujeme jim slova žalmu: Ať se moře s tím, co je v něm, rozburácí, svět i ti, kdo na něm sídlí,  dlaněmi nechť zatleskají řeky, s nimi ať plesají hory vstříc Hospodinu.

Nové číslo časopisu Na rozcestí je k dispozici online:

Adventní a vánoční program farního sboru:

1.12. pečení perníků & Krabice od bot (14.00)
2.12. bohoslužba 1.adventu, s Dárkováním (9,30)
2.12. 1.adventní koncert De profundis (18,00)
9.12. bohoslužba 2.adventu (9,30)
9.12. 2.adventní koncert Dorota Barová (18,00)
16.12. bohoslužba 3.adventu (9,30)
16.12. 3.adventní koncert Nota Boskovice (18,00)
17.12. adventní setkání ve Svitávce (17.00)
21.12. 4.adventní koncert Kantiléna (18,00)
23.12. bohoslužba s vánočním divadlem (9,30)

Důležitá informace: Tuto neděli - 21.10.2018 - začínají bohoslužby v Boskovicích již v 8.30.

Po celý víkend máme v Boskovicích na návštěvě Školku - neboli seniorátní setkání stovky mladých. Při bohoslužbách bude kázat nová farářka pro mládež Iva Květonová, bude je doprovázet mládežnická akustická kapela a bude vysluhována sv. večeře Páně.